Jdi na obsah Jdi na menu

5. týden

27. 9. 2019

Dokument ke stažení zde.

 

Hned v pondělí jsme si užili Jakuba Vágnera a jeho povídání o výpravách do Amazonie a na další místa, kam by se asi většina z nás nikdy neodvážila.

Dokončili jsme podzimní centra aktivit a představili si, co všechno jsme v nich dokázali, abychom našli odpovědi na otázku "Co se děje v přírodě na podzim?". Máme tak spoustu krásných podzimních obrazů (na kterých budeme ještě pracovat, ale to je zatím tajné), luxusní podzimní zavařeniny z dozrávajícího ovoce, vyrobili jsme krásné náhrdelníky z podzimních plodů, zjistili, proč od nás někteří ptáci na podzim odlétají, namalovali obrazy o životě veverky a ježka na podzim a někteří dokonce vymysleli a zahráli na toto téma divadélko. Klobou dolů, skvělá práce! Mám z dětí obrovskou radost.

Nezaháleli jsme ani ve čtení a tak v tuto chvíli umíme (nebo na tom pilně pracujeme) přečíst všechny samohlásky, jak krátké, tak dlouhé. A při čtení si právě jejich délku hodně hlídáme. Protože máme slíbeno, že příští týden už začneme číst celá slova a věty!

V matematice jsme hodně sčítali a rozdělovali, naučili jsme se pracovat s další pomůckou - fazolkami, abychom více podpořili představu počtu. Evidovali jsme již dva parametry - barvu a tvar - do tabulky. Vždy nejdřív společně a pak si zkoušíme úkoly plnit sami nebo za pomoci ostatních.

Oslavili jsme narozeniny s Julinkou. Zazpívali jsme jí, do obrysu její postavy zapsali všechna přání a na oplátku dostali nejen mňamku, ale i krásné malé zvýrazňovače. Další oslavy nás čekají za dva týdny.

Do týdenních plánů jsme zaznamenávali, kdo a čím nám udělal radost. Není to snadné, ale daří se nám to. Při čtení dalšího příběhu o Ferdovi jsme se dostali k další emoci, ke smutku. Povídali jsme si, kdy nás "přepadne", že je normální být smutný, co nebo kdo nám pomáhá se s ním vyrovnat. Také jsme si vyzkoušeli naše první měsíční sebehodnocení (prohlédli jsme si záříjové fotky, abychom si připomněli, co všechno jsme za ten jediný měsíc školy zažili) a rodiče nám přečetli hodnocení od paní učitelky.

V angličtině jsme za pomoci vystříhaných domečků zopakovali 1. lekci a příští týden se tak pustíme do druhé.

Hlasovali jsme o tématech, která nás zajímají a chtěli bychom se jim ve škole věnovat. Nejvíce hlasů získalo lego, parkour a koně. A jako první jsme si odhlasovali parkour, který nás tak čeká v následujících dvou týdnech.

Díky Aničce Kolesové jsme byli připraveni na páteční oslavu svátku zvířat, protože zapracovala na dobrovolném úkolu a zjistila, proč se slaví právě v den, kdy má svátek František. Díky nevyzpytatelnému počasí se sice deváťáky skvěle připravená zvířecí stezka nemohla konat venku, ale i v prostorách školy si ji děti parádně užily.