Jdi na obsah Jdi na menu

42. týden

14. 6. 2020

Milí rodiče,

před námi je předposlední školního týden tohoto zvláštního pololetí. Mrzí mě, že naše děti potkalo právě v 1. třídě. Přesto si myslím, že se nám společnými silami podařilo vše zvládnout, a dětem (a snad i sobě) tak poskytnout klid na zvládnutí všeho, co nás čekalo.

Prosím, věnujte pozornost všem následujícím informacím. Je jich dost, snažím se psát vše co nejpřehledněji. Přesto, pokud vám nebude cokoliv jasné, ozvěte se.

V tomto týdnu bude organizace následující:

 • V pondělí se přivítáme v ranním kruhu s deníčky a Všudybýlkem (8:15 – 8:45).
 • V úterý a ve středu nás čekají celkem 4 prezentace (Saša, Marjánka, Bertík a Stellinka – také vždy 8:15 – 8:45).
 • Od pondělí do středy se s dětmi individuálně sejdu při hlasitém čtení. Prosím, vyberte si a zarezervujte čas z následující nabídky: https://doodle.com/poll/hq3dhapbzcyrtmmi - tyto termíny platí pro děti, které zůstaly doma. Velmi prosím rodiče školáků, aby se mi telefonicky ozvali, abychom se mohli domluvit na odpoledních termínech (pondělí – středa), které pro ně budou nejvhodnější.

Ke čtení budou děti potřebovat svou rozečtenou knížku (pokud by neměly, mohou využít učebnici) s textem, který ještě nečetly. Je potřeba, aby věty viděly poprvé. Zároveň prosím, aby měly možnost mít zapnutou kameru, abych na ně při čtení viděla.

 • Všechny děti vyplní své závěrečné sebehodnocení, které mi, prosím, pošlete ofocené, oskenované,… do pátku 19. 6. Budete-li moci dětem při jeho vyplňování pomoci, usnadní jim to náročnou práci. Nejlepší by bylo, kdybyste jim četli zadání, ale nechali je vše promýšlet a zapisovat samostatně. Zvlášť prosím rodiče školáků, aby této práci věnovali doma společný čas, nemohou to dělat sami ve škole.
 • Na Teamsech (i na YouTube) mají děti k dispozici video návod, jak mohou vyrobit přáníčko pro tatínky ke svátu otců.
 • Komu bude zbývat čas, kdo by se nudil J může dokončovat písanku, matiku, pracovat ve čtení, … anebo prostě dělat to, co ho baví.

A teď jedna VELKÁ PROSBA na vás, milí rodiče:

Stejně jako v pololetí, budou i na konci roku děti dostávat vysvědčení formou slovního hodnocení tak, jak to máme v programu Začít spolu nastavené. Upřímně říkám, že pro mě bude jeho tvorba daleko obtížnější, než kdykoliv jindy, protože podkladů mám velmi málo. Jejich množství a různorodost se u jednotlivých dětí liší podle toho, kolik prací jste kdo v průběhu uplynulých měsíců posílali. Děti byly ve škole díky chřipkovým a jarním prázdninám pouze jeden měsíc a poté jste se stali jejich hlavními průvodci vzděláváním vy. A ačkoliv jsem se snažila dělat si z online hodin poznámky, pozorně si prohlížela poslané práce a posílala k nim dětem zpětnou vazbu, je toho zkrátka málo. A tak si dovoluji vás požádat o pomoc/spolupráci. Pojďte se stát letos spolutvůrci dětských vysvědčení. Budu moc ráda, pokud si najdete čas a chuť napsat pár vět, kterými oceníte práci dětí v průběhu domácího učení. Můžete psát, co se vám líbilo, že dělaly. Ocenit, co se jim dařilo, v čem se dokázaly zlepšovat. Čím vás mile překvapily, ... Bylo to obtížné období pro všechny, proto pište jen to pozitivní J. A vůbec se to nemusí týkat jen „učiva“. Já pak vaše hodnocení přidám k tomu svému. Proto ale musím bohužel dát i „šibeniční“ termín – pokud se rozhodnete dětem své hodnocení napsat, potřebuji ho od vás do příštího pátku 19. 6. Předem moc děkuji za vaši pomoc.

Připomínám páteční termín pro vyzvedávání věcí ze školy (od 8:00 do 15:00). Možnost vyzvednout si věci z družiny ze Staré školy bude také tento den, v čase od 12:00 do 14:00.

 • Všechny, kteří mají vracet knihy do školní knihovny, prosím, aby na ně nezapomněli (seznam jsem posílala minulý týden).
 • Ze šatních skříněk si děti odnesou všechny věci a nesmí zůstat zamčené – budou se přes léto čistit.
 • Ze třídy si děti odnesou:
  • Polštářek
  • Kufřík s výtvarnými pomůckami
  • Obsah své barevné přihrádky
  • Portfolio v barevném šanonu
 • Do třídy děti přinesou zpátky prázdný barevný šuplík, který dostávaly s pomůckami na začátku domácího období (cedulku se jménem na něm nechají) a zapůjčené barevné krychle.

Bohužel nemohu být tento den ve škole, ale budu alespoň na telefonu, pokud byste cokoliv potřebovali, volejte.

Poslední školní týden platí naše „škola v přírodě“ na Homoli a v dalších místních lesích. Podrobnosti pošlu v příštím týdnu. Vysvědčení budou děti dostávat v pátek 26. 6. a tímto dnem jim také začínají zasloužené prázdniny.

Přeji klidný víkend a držím nám palce, ať to společně dotáhneme do pohodového konce J.
Katka