Jdi na obsah Jdi na menu

33. týden s Ostružinkou

11. 4. 2021

Měsíční plán (duben-květen) zde
Týdenní plán zde
Povinné a dobrovolné úkoly zde
Povinný úkol z ČJ zde
Knížka státní symboly zde

Milí rodiče,

přináším podrobné informace k průběhu vyučování od pondělí 12. 4. 2021. Čeká nás rotační výuka, kdy se budeme jeden týden scházet a učit naživo ve škole a poté jeden týden distančně z domova. Za sebe chci říct, že jsem ráda alespoň za tuto možnost, ačkoliv je podmíněna spoustou činností, které mě netěší, přijdou mi nedomyšlené, zbytečné, …. Budeme muset absolvovat testování, chodit v rouškách nebo respirátorech, střídat se po jednotlivých třídách v jídelně, … Organizačních problémů to vám i škole přináší opravdu hodně.

Všechny oficiální informace jsou na stránkách školy a v příloze, v tomto emailu najdete podrobnosti, které se týkají naší třídy a samotného průběhu týdne ve škole při prezenční výuce. Informace pro rodiče najdete také na https://testovani.edu.cz/pro-rodice.

Naše třída patří mezi ty, které začínají prezenční výukou toto pondělí 12. 4. 2021. Sejdeme se v 7:40 před školou. Je potřeba tento čas dodržet, máme ho společný s 2. B, zatímco prvňáci a třeťáci se schází před námi a po nás. Děti si od vás převezmu a odvedu do školy. Každý, kdo bude chtít být se svým dítětem při testování, půjde s námi. Někomu bude stačit pouze první testování, jiní budete chtít být s dětmi pokaždé. Všechny varianty jsou v pořádku, rozhodněte se podle sebe a potřeb vašich dětí. Jen prosím – jedno dítě = jeden zákonný zástupce. Samotné testování proběhne ve třídách v přízemí (tedy na stejné chodbě jako je naše třída). Děti budou rozdělené na dvě skupiny, aby se vešly k připraveným lavicím v požadovaných rozestupech. Pomáhat nám budou paní vychovatelky a asistentky. Jde o dohled „na dálku“, pokud byste chtěli, abychom dětem pomáhali se samotným odběrem, potřebujeme k tomu od vás písemný souhlas. Video návod, jak testování probíhá, můžete zhlédnout zde a klidně si to podle něj doma „nanečisto“ o víkendu s dětmi nacvičit. Podle výsledku testu pokračuje dítě buď do třídy (negativní) nebo domů (pozitivní). Postup pro oba případy najdete podrobně rozkreslený návod v příloze „Testování-diagram“.

Testování nemusí absolvovat děti, které prodělaly Covid a od pozitivního PCR testu neuplynulo více než 90 dní. To je nezbytné prokázat potvrzením od lékaře. A také děti, které byly v posledních 24 hodinách negativně testované a přinesou o tom potvrzení od lékaře.

Po skončení testování si děti odvedu do třídy a pokračujeme ve vyučování (tedy v tohle první pondělí se asi ještě o úplném učení nebude dát mluvit J). Od úterý do pátku se normálně učíme, hurá. Jen čtvrtek nám trochu zkomplikuje druhé testování, průběh bude stejný jako v pondělí. Pátky zachováme učení venku.

Družina funguje ranní i odpolední, jedinou výjimkou je pro nás pondělí 12. 4. 2021. Tento den není ranní družina. V další dny již ano, čtvrteční testování dětí z ranní družiny bude probíhat pod dohledem paní vychovatelek, ostatní stejně jako v pondělí sraz v 7:40 před školou, společný odchod, testování v šatně, učení.

Konec vyučování je pro každou třídu stanoven tak, aby se děti nepotkaly v jídelně. Nerozlišujeme, zda děti ne/chodí do družiny, na obědy, … pro všechny bude tento čas stejný. Naše třída má konec pobytu ve škole = odchod domů nebo do družiny stanovený takto:

Pondělí         12:00
Úterý            13:15
Středa          12:00
Čtvrtek         12:45
Pátek            12:15

Pro zajištění obědů kontaktujte vedoucí školní jídelny paní Jahodovou, tel.: 257 760 324, email: skolni.stravovna@volny.cz

Prosím, během víkendu dejte s dětmi dohromady jejich školní šuplíky. Ať si zkontrolují, že mají všechny listy založené ve správných deskách nebo v Ostružinkově knize. Že mají zpátky v šuplíku všechny půjčené pomůcky (krychle, geodeska, …). Kdo zvládne, přinese si vše do školy v pondělí, pro koho je to moc, tak prosím část v pondělí a zbytek v úterý.

Na závěr mám ještě potřebuju říct, že samozřejmě vím o nejrůznějších peticích, návodech, aktivitách podpořených právními rozbory, které nyní kolují po sociálních sítích v reakci na povinné testování, roušky, kvalitu testů, … Naprosto rozumím tomu, že všechny požadavky mohou mnoho z nás neuvěřitelně štvát. Mě tedy určitě. Ale věřím tomu, že děti si zaslouží klid a pohodu. Budu pro to dělat, co bude v mých silách. A moc vás chci poprosit – pojďme to společně našim dětem co nejvíce usnadnit a případný boj proti systému vést po jiné linii.

Přeji vám všem klidný víkend a hodně sluníčka k načerpání sil a dobré nálady.
Katka

PS: Pokud jsem na něco zapomněla, pište J.