Jdi na obsah Jdi na menu

32. týden

5. 4. 2020

Milí rodiče,

jako již tradičně posílám v příloze k dalšímu týdnu domácího učení:

Nahrála jsem další videa, která můžete s dětmi využít:

Všechny materiály najdete také na našich stránkách v Týdenních plánech.

V úterý se sejdeme k online vyučování, opět na tři skupiny. Pošlu SMS s informací, v kolik hodin kdo začíná. Moc se na děti těším! Kdo může, ať si kromě učebnice, pomůcek k autobusu, papíru a pastelek (smazávačky a fixek) připraví i deníček.

Ve čtvrtek začínají dětem velikonoční prázdniny, dopřejte je jim i sobě J, myslím, že odpočinek od učení přijde vhod.

Přeji klidný předvelikonoční týden a pohodové Velikonoce.
Katka

A ještě vzkaz od vedení školy:

 

Vážení rodiče a zákonní zástupci žáků naší školy,

je to již téměř měsíc, co jsme zcela nečekaně zůstali ve škole bez žáků. Rozcházeli jsme se s nimi velmi narychlo a s optimistickou vidinou, že se s nimi po pár dnech opět setkáme. Současná situace ale ukazuje, že škola zůstane ještě nějakou dobu zavřená.

Dovolte nám, abychom se s Vámi podělili o pár postřehů a zkušeností, které tato nestandardní situace Vám i nám přináší. Předně bychom Vám chtěli poděkovat za vaši podporu, pochopení, poznatky, podněty i nápady, které nám posíláte. Pečlivě vše vyhodnocujeme, diskutujeme, hledáme kompromisy nutné k realizaci daného záměru a následně se to použitelné a prospěšné snažíme použít, samozřejmě i podle doporučení MŠMT.

Zároveň i my Vás prosíme o zohlednění toho, že stejně jako pro Vás, tak i pro nás je tato situace zcela nová a učíme se ji zvládat, takříkajíc „za pochodu“. A byť mají, podobně jako vy, i učitelé v současnosti své běžné rodinné starosti a problémy, jež musí řešit, musejí vykonávat z domova práci, která je svým charakterem, organizačními záležitostmi i technickou náročností nesrovnatelně obtížnější, než by byla normální výuka ve škole. Víme, že všichni učitelé naší školy se snaží ze všech svých sil a dle svých osobních možností o co nejlepší komunikaci, výuku, zajištění zpětné vazby. Vězte, že připravovat výuku na dálku, komunikovat se žáky, rodiči, kolegy častěji než v klasickém chodu školy, dávat písemnou zpětnou vazbu (na 1. stupni často velmi podrobnou, na 2. stupni být k dispozici třeba 200 žákům současně), trvá déle než „odučit, opravit a oznámkovat sešity“. A tak stále ladíme a hledáme optimální formu. Pracujeme na tom, aby to bylo k naší společné spokojenosti. I tak jsme si ale jisti, že to nebude vyhovovat všem, protože co je pro jednoho příliš, je pro druhého přesně „tak akorát“ a třetímu to nestačí a potřebuje úkoly navíc.

Uvědomujeme si, že i pro vás je to velmi zátěžová situace. Není proto důležité, zda vaše děti vše zvládnou, zda všemu porozumí, stihnou odeslat všechnu zadanou práci. Stačí, když dohlédnete, aby si na školu našly čas, prošly si zadané úkoly a každý den se po určitou dobu věnovaly škole. Víme, že ne všechny rodiny mají technické zázemí, které umožňuje vzdělávání na dálku, nebo alespoň ne pro více členů rodiny najednou (víme, že mnozí z Vás- dospělých pracujete sami přes den na jediném počítači v domácnosti). Nestresujte kvůli škole v této situaci ani děti, ani sebe. V tuto chvíli není ani příliš podstatné, jestli se stihne probrat všechno učivo – pokud to nestihneme v tomto školním roce, o to více se danému obsahu učiva budeme věnovat v příštím roce. Teď je nejdůležitější přestát toto období ve zdraví a to jak fyzickém, tak duševním. Radujte se z možnosti trávit teď více času s těmi nejmilovanějšími.

Děti, ale samozřejmě i vy, se na nás můžete obrátit  e-mailem, přes platformu Skolaonline, Microsoft Teams (kdo užívá), někteří z učitelů nabídli možnost spojení přes Skype, WhatsApp. Nabízíme konzultace, vysvětlení, pomoc. Buďme si v této nové a náročné situaci oporou, společnými partnery dětem a dohromady to zvládneme.

Závěrem nám všem přejeme, aby se vše co nejrychleji vrátilo k normálu a naše děti se vrátily do školy, kam se, a to je zajisté pozoruhodné, asi i ony opravdu těšíJ. My na ně velmi!

Vedení školy