Jdi na obsah Jdi na menu

30. týden s Ostružinkou

21. 3. 2021

Milí rodiče,

třetí týden distanční výuky je před námi. Protože se nám podařilo natrénovat učení i v novém prostředí gather.town (které si děti dost oblíbily), vyzkoušíme, zda se do něj podaří přenést naši práci v centrech aktivit. Moc se těším, věřím, že to zvládneme J! V následujícím týdnu to zkusíme v úterý, středu a čtvrtek a v předvelikonočním týdnu v pondělí a v úterý. Tím pádem se všichni vystřídáme na všech pěti stanovištích. Snažila jsem se všechno připravit tak, abych vás co nejméně zatížila. Takže mám jen jednu prosbu J. Na den, kdy bude vaše dítko v centru Věda a objevy, bude potřebovat jedno syrové a jedno natvrdo uvařené vejce. Obě studená, nepopraskaná, aby se na první pohled nepoznalo, které je které. Nejlépe v krabičce, kterou si děti jen vyzvednou z lednice. O tom, že budou následující den v tomto centru, se dozvědí vždy na konci vyučování den předem. Moc děkuji za Vaši pomoc.

Další velký dík je za vkládání dětských prací do powerpointové šablony. Díky tomu mohu dětem práce bez komplikací opravovat a s komentáři vracet zpátky. To, že jim práce přišla zpět, zjistí jak v záložce Aktivita (zvoneček), tak také v jejich soukromém chatu se mnou. Prosím, ať se vždycky podívají na práci i na případný komentář a zařídí se podle něj.

Jedna malá prosba na závěr. Bude fajn, když se děti ráno přihlásí do Teams cca 10 minut před osmou (samozřejmě mohou i dříve, jak to někteří dělají už nyní). Díky tomu si stihnou v pohodě připravit pomůcky, popovídat si, přečíst si ranní zprávu. Děkuji.

Přeji klidný zbytek neděle a kdyby cokoliv, ozvěte se.
Katka

PS: Na příští týden a víkend nabízí Ekotým naší školy možnost zapojit se do aktivit ke Světovému dni vody a k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Podrobnosti jsou na plakátcích v příloze.

Příloha:

  • Týdenní plán 30. týden zde
  • Přehled úkolů pro samostatnou práci – povinné i dobrovolné zde
  • List s povinným úkolem do Ypsilonkových desek (čeština) zde
  • List s povinným úkolem do Modrých desek (matika) zde
  • 2 listy na hodnocení v centrech aktivit zde a zde
  • List na matiku se střihy na jeviště zde
  • Rozvrh hodin 1A 1B 2B 2C
  • 6x Ostružinka – prosím vytiskněte jen ten dokument, který má v názvu jméno vašeho dítěte 1 2 3 4 5 6
  • Plakátky k aktivitám od Ekotýmu Světový den vody zde a Ukliďme Česko

uklidme-cesko-vrane.png uklidme-cesko-brezova---olesko.png