Jdi na obsah Jdi na menu
 

3. týden

vsudybylek.jpg

article preview

Dokument ke stažení zde.

Video z učení venku zde.

Radost je emoce, na kterou jsme se zaměřili v tomto týdnu. Každý den jsme si do týdenních plánů zaznamenali, co všechno nám ve škole udělalo radost a povídali si o tom. Ve středu jsme si četli pohádku o Ferdovi z Emušákova a děti mohly přemýšlet a doporučovat Ferdovi, jak a proč by se mohl v různých situacích zachovat.

Kromě zapisování vlastních myšlenek za pomoci červeného písmene, pomlčky a obrázku jsme začali se čtením samohlásek, za pomoci nejrůznějších her jsme zvládli O a U. Dál pilně pracujeme na rozvoji sluchu, hodně se teď snažíme poznávat, zda hlásku slyšíme i na konci nebo dokonce uvnitř slova. Do písanky jsme uvolňovali zápěstí. Stále hodně bojujeme jak se správných sezením, tak hlavně s držením tužky.

V matematice jsme krokovali, stavěli z krychlí, sčítali do pěti, procházeli bludištěm (Kuba našel více řešení a všem je postupně ukázal). Poznáváme čtení číslic 1, 2, 3 a diskutujeme o tom, jak různé úkoly můžeme řešit a že existuje více postupů, které nás dovedou k cíli.

Poslouchali jsme příběh v angličtině, z kterého jsme se dozvěděli, jak se jmenují myšky, které bydlí spolu s rodinou v Happy House a hráli hru na interaktivní tabuli (viz. záložka "Procvičování"), při které jsme trénovali, jak rozumíme probraných slovíčkům. Naučili jsem se frázi "What's your name?" a zkoušeli ji sami říkat.

V pátek nám přálo počasí a my jsme venku běhali matematické štafety, házeli ringo kroužkem na cíl, vymýšleli a kreslili slova začínající O a U a při tom všem se učili, jak spolupracovat, co pomáhá a co ne.