Jdi na obsah Jdi na menu

29. týden s Ostružinkou

14. 3. 2021

Milí rodiče,

zdravím vás s končícími jarními prázdninami. Věřím, že si odpočinuly nejen děti, ale snad i vy.

V příloze posílám rozvrhy, týdenní plán a další pracovní listy pro následující týden. V pondělí ráno budou opět mezi 7:15 a 7:30 k vyzvednutí před školou pro všechny, kdo nemají možnost tisku.

Mám na vás dvě velké prosby:

  1. Vkládání dětských prací – děti se vždy dozvědí, kterou práci mají odevzdat. Je na nich, aby za vámi došly a požádaly vás o vyfocení a vložení do Teams. To je okamžik, kdy vás prosím o spolupráci. Potřebuji, abyste vyfocený obrázek pracovního listu apod. vkládali do připravené „powerpointové“ šablony. Pokud byste si s tím někdo nevěděli rady, prosím, buď se poraďte mezi sebou anebo mi napište. Poprosila bych naši Kačku, aby pro vás vytvořila návod z pohledu dítěte, to já udělat nemůžu.
  2. Aplikace Gather.town – těsně před prázdninami jsem objevila a o prázdninách prozkoumala aplikaci, která nám velice usnadní a zlepší některé naše hodiny a navíc by nám mohla umožnit i práci v centrech aktivit. Moje druhá prosba se týká právě této aplikace. Na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=4ymEloflaN0 je návod pro žáky převzatý z YouTube. Aby mohly děti samy vyzkoušet, jak to funguje, posílám také odkaz na naši „pokusnou“ třídní místnost: https://gather.town/i/bD0fXUxb. Zítra ráno společně vše společně projdeme a nastavíme si pravidla, než ji poprvé využijeme pro výuku. Moc by nám pomohlo, kdyby měly děti základní představu, jak aplikace funguje. Pokud tedy budete mít dnes odpoledne/večer chvilku, prosím, koukněte na to.

Snad jsem na nic důležitého nezapomněla. Budete-li mít jakékoliv dotazy, určitě se ozvěte.
Přeji nám hodně sil do dalších týdnů distanční výuky.
Katka

Přílohy: