Jdi na obsah Jdi na menu

29. - 30. týden

23. 3. 2020

30. týden

Milí rodiče,

v příloze posílám čtyři dokumenty.

  • dokument 23.-27.3.2020 obsahuje přehled toho, čemu by se děti měly v následujícím týdnu věnovat. Stále platí „hlavně bez stresu“, co děti zvládnou, to zvládnou. Co nepůjde, netrapte sebe ani děti. Když budete cokoliv potřebovat, ozvěte se. Snažím se reagovat co nejrychleji, ale vím, že mi to někdy nevyjde.
  • ostatní dokumenty slovní hádanky setí hrášku pohádka dostanete vytištěné při vyzvedávání  2. dílu písanky. Elektronicky je posílám proto, že obsahují odkazy na různé webové stránky, tak abyste je nemuseli složitě přepisovat.

Vzhledem k tomu, že to vypadá opravdu na dlouho, vzala jsem ze školy vše, co si myslím, že by se dětem mohlo hodit. Pro každého mám připravený jeho barevný školní šuplík, který obsahuje:

  • knížku z dílny čtení (většina se do ní začetla, tak ať ji mohou dočíst)
  • 1. díl učebnice matematiky, protože jsou v ní vzadu přílohy, s kterými potřebují děti pracovat (např. parkety)
  • 2. díl písanky
  • vytištěné pracovní listy pro tento týden
  • barevné krychle, aby si děti mohly všechnu prostorovou geometrii v prostředí staveb skutečně postavit (řekněte dětem, aby se k nim chovaly ohleduplně, budeme je pak muset do školy vrátit)
  • případně smazávačku, fixy
  • někteří Cvičebníček
  • různě zapomenuté drobnosti

Děkuji za zasílané kopie písanek, matematiky, … Po téměř dvou týdnech zkušeností prosím, pokud to pro vás bude možné, posílejte mi tyto práce raději průběžně, než všechny najednou na konci týdne. Děkuji.

Všichni, kdo jste reagovali na mou otázku ohledně možnosti online výuky přes MS Teams, jste vyjádřili ochotu to vyzkoušet, moc děkuji. Požádala jsem tedy IT správce o založení účtů pro děti. Jakmile to bude připravené, ozvu se s návodem a zkusíme to. Věřím, že to děti zvládnou. Těším se, až se uslyšíme, s někým třeba i uvidíme J.

Čím dál tím více děkuji za vaši obětavost a spolupráci a těším se na viděnou dnes odpoledne nebo zítra ráno.

Katka

29. týden

Milí rodiče,

velmi vám všem děkuji za zaslaná potvrzení a také za všechny další doplňují informace, fotky, postřehy, nafocené práce (postupně zpracuji komentáře a dětem pošlu). Moc mi to pomáhá při plánování další práce.

V tomto týdnu dokončíme 1. díl písanky – písmena r, ř, z, ž, (prosím, upozorněte při nácviku na potřebu opravdu „malé mističky“, aby se obě nová písmena nepletla s „u“ a ohlídejte způsob psaní kličky u „z“, aby ji děti nepsaly jako u „t“), přepis slov při doplňování do vět i přepis celých vět. Na příští týden už budou děti potřebovat další díl. Po dnešním omezení pohybu promyslím, jak si je předáme, a dám vědět.

U čtení zůstává vlastní knížka nebo třeba časopisy. V průběhu tohoto týdne připravím (tedy zkusím to J) video, podle kterého bychom s dětmi mohli pokračovat i s rozvojem čtenářských dovedností. Pro zájemce posílám v příloze jedno čtení s pracovními listy o Křemílkovi a Vochomůrkovi.

Další video pro děti se pokusím nachystat na matematiku, abychom zvládli i ty úkoly, které mají děti přeškrtnuté. Každý si ho bude moct pustit, kdy bude chtít, zastavit, kdy bude potřebovat. V učebnici mohou děti pokračovat dál až do stránky 29 (nedělat „Sousedy“ 25/9, 10; „Sčítací trojúhelníky s podmínkou“  27/7; pokud zkusí 29/5, 7, tak raději prakticky). Bohužel šablony na parkety (26/5 a 27/10) zůstaly ve škole. Mince používejte skutečné. Zkusím je zajistit a dát je dětem spolu s 2. díly písanek. Je fajn, že si děti i doma vyrábějí pomůcky, které jim v jednotlivých prostředích pomáhají.

V příloze posílám dětem pozdrav od Všudybýlka,  bude fajn, když si ho přečtou samy.

Přeji klidný týden, zdraví a opět prosím, kdykoliv to bude potřeba, ozvěte se.

Katka Vrtišková