Jdi na obsah Jdi na menu

19. týden

5. 1. 2020

Dokument ke stažení zde.

První týden nového roku jsme začali sdílením prázdninových zážitků. Byla jich velká spousta! Po vyslechnutí a doptání se na podrobnosti, jsme představovali ostatním zážitky kamarádů. A většina si je opravdu pamatovala :-).

Dostali jsme nové učebnice na čtení a seznámili se postupně s tvary malých písmen. Kromě jejich vyhledávání jsme je také četli a dokonce zkoušeli slova z malých písmen přepsat velkými tiskacími. Povedlo se to Aničce B., Márovi V. a Márovi K. Skvělý výkon! Příští týden už budeme zkoušet číst celá slova.

Ve čtení nás čekala ještě jedna novinka - začali jsme trénovat čtenářské dovednosti. Tou první je "hlavní myšlenka" a za pomoci knihy "Čteme s porozuměním každý den" se snažíme hledat nejen odpovědi na připravené otázky, ale hlavně důkazy v textu. 

Začali jsme přepisovat krokovací zápisy do příkladů na sčítání, příští týden přidáme i odčítání. Dál pracujeme se sčítacími trojúhelníky a věnovali jsme se i dřívkovým úkolům.

Učili jsme se zpívat písničku "Dva mrazíci" a malé mrazíky uličníky jsme i kreslili na námi vlastnoručně namíchané zimní pozadí. Poznávali jsme rýmy a vymýšleli další.

Oslavili jsme narozeniny Máry V. a na oplátku dostali sáčky plné dobrot.

Společnými silami jsme vyrobili ptačí krmítko (práce se šroubovákem nám fakt šla) a pověsili ho na školní zahradě na starou jabloň. Pozorně jsme prostudovali webové stránky k víkendové akci "Ptačí hodinka", vyzkoušeli si, zda a jak dobře známe ptáčky, kteří se mohou v zimě objevit na krmítku (zde) a pozorovali ptačí hosty na zahradě.