Jdi na obsah Jdi na menu

13. týden

22. 11. 2019

Dokument ke stažení zde.

Dokončili jsme centra aktivit, takže už teď známe odpovědi na mnoho otázek z naší myšlenkové mapy. Zároveň jsme se zamýšleli nad tématem novým, Vánocemi. Máme mnoho otázek, ale tentokrát na většinu z nich nebudeme moci najít odpověď, protože se týkají Ježíška a dárků :-).

Naučili jsme se další písmena a blížíme se tak ke konci naší učebnice, do Vánoc ji zmákneme :-). Zdatně mluvíme jako roboti a rozumíme čím dál tím delším robotím slovům. Hodně práce nám dá trénink na psací písmo, zejména horní klička (vlaštovička) nám dala pěkně zabrat. Zkusili jsme si další test čtenářské gramotnosti, tentokrát hodně zaměřený na naši techniku čtení a psaní. 

Hodně času jsme věnovali sestavování příkladů na sčítání a odčítání a také krokování, při kterém jsme tvořili krokovací rovnice. Přiřazovali jsme stavby z krychlí k plánům a řešili sčítací trojúhelníky. Učili jsme se psát číslici 0 a 6.

Dokončili jsme téma anglických čísel při hraní pexesa a příští týden tak budeme pokračovat s novou slovní zásobou.

Výrazně jsme se zdokonalili ve zpěvu písničky "Když se zamiluje kůň" a krásné koně také kreslili tuší a vybarvovali suchým pastelem (většina) nebo temperou (jen jeden). Venku jsme spojili matiku s angličtinou a čtení s tělocvikem při opičí dráze. Také jsme vyzkoušeli, jak létají naše vlaštovky, složené podle návodu v učebnici nebo podle sebe. Bezkonkurenčně nejlepším vlaštovkářem je Kuba.

Jigme nám představil svůj domácí projekt o tuleních (takže už víme, kde žijí, čím se živí, jak jsou velcí a těžcí nebo kolik mají zubů) a inspiroval Anetku, která si to hned doma vyzkoušela na tygrech a dracích. Oběma velké poděkování.