Jdi na obsah Jdi na menu

12. týden

18. 11. 2019

Dokument ke stažení zde.

 

Blížíme se zdatně ke konci nácviku čtení velkých tiskacích písmen :-). Do vánoc je dáme všechna! Pilně také uvolňujeme ruku při psaní do písanky a postupně trénujeme tvary, které budeme potřebovat pro psaní psacích písmen. Vyzkoušeli jsme si čtení s předvídáním při předčítání pohádky Vláďův drak. Ověřujeme si, jak přečtenému textu rozumíme a využíváme naši zvyšující se čtenářskou dovednost i v centrech aktivit.

Tento a příští týden věnujeme koním, je to téma, které jsme si sami vybrali. Minulý týden jsme se společně učili vytvářet myšlenkovou mapu a na otázky, které z ní vzešly, teď v jednotlivých centrech hledáme odpovědi.

Ve čtení za pomoci odborných textů tvoříme jídelníček pro koně, v psaní sepisujeme návod, jak o koně pečovat, v matematice se zabýváme denními aktivitami koní (a porovnáváme je se sebou) a také jejich spánkem, v ateliéru vytváříme naučné plakáty o předcích dnešního koně a ve vědě a objevech zkoumáme koňskou chůzi a zkoušíme, jestli se umíme pohybovat jako koně.

Anglická čísla od 1 do 10 využíváme při reakci na otázku How many?

Naučili jsme se psát číslici 4 a 5 a pátrali jsme po krokovacích pokynech, díky kterým bychom se dostali na stejné místo jako kamarád, který krokoval podle dvou pokynů. Přičítali a odčítali jsme jedničku a učili se porovnávat na jedné straně číslo a na druhé straně příklad na sčítání. 

Když už jsme u koní, učíme se zpívat písničku "Když se zamiluje kůň" od autorů, které všichni známe.

V pátek nás čekala velká akce - sázení třešní do třešňovky u hřbitova společně s našimi patrony deváťáky. Ve třídě jsme nejdříve poslouchali příběh o dětech stromů a pak našim třešním psali přáníčko. S deváťáky jsme se sešli před školou, společně vyzvedli své dva stromy a společnými silami je zasadili, zalili a ozdobili lístky s přáníčky.