Jdi na obsah Jdi na menu

Květen

Projekt Edison

Celý třetí květnový týden jsme měli jedinečnou příležitost setkávat se se zahraničními studenty, seznámit se s jejich kulturou, abecedou, vlajkou, tanci, hračkami, sporty, přírodou, … Vyzkoušeli jsme si napsat svá jména gruzínskou a ruskou abecedou,  tancovali gruzínský, ruský, brazilský i indický tanec, nakreslili jsme brazilskou vlajku a opatřili ji popisky, co která barva znamená, naučili se “po brazilsku” ukázat gestem “super”, zahráli si národní indickou hru, … Bylo to moc fajn a my se můžeme těšit, že si tuto akci užijeme ještě několikrát, třeba i v roli překladatelů.

Divadlo ŠUS a tvořivá dílna

Ve čtvrtek 17. května jsme se vypravili do Koněprus, kde jsme si spolu s ostatními prvňáky užili divadelní představení divadla ŠUS a následnou tvořivou dílnu. Díky nemoci jedné z hereček byla na programu místo Barbuchy Červená Karkulka. V dílně jsme si z připravených dílů za pomoci kladiva, dřevěné palice a barevných fixek vyrobili své vlastní dřevěné loutky.

Dopravní hřiště

Pondělí 21. května jsme nezahájili tradičně sdílením víkendových zážitků, ale hodinou na dopravním hřišti. Měli jsme možnost vyzkoušet si roli řidiče (v autě nebo na čtyřkolce), policisty nebo chodce. Zopakovali jsme si pravidla pro přecházení přes silnici a naučili se nové dopravní značky.

Pasování na čtenáře

V pátek 25. května 2018 nás čekalo slavnostní pasování na čtenáře, které si pro nás připravila Městská knihovna. Celou akci jsme si moc užili. Naučili jsme se číst pozpátku, našli svá jména tímto způsobem zapsaná, zhlédli divadlo O pejskovi a kočičce, vyluštili a vyřešili množství úkolů. Každý z nás pak byl rytířem slavnostně pasován a k tomu dostal odměny od naší knihovny. Bylo to moc milé a děkujeme všem, kteří pro nás tuto akci připravili.